Viljakusteadlikkuse meetod

Loomulikud viljakusteadlikkuse meetodid

Terminist

Termin “viljakusteadlikkuse meetod” (ingl.k. fertility awareness method) viitab ühele viisile määrata naise tsüklis viljastumisvõimelist ja viljastumiseni mitte viivat faasi ning seda kasutatakse pereplaneerimismeetodina. Kõik viljakusteadlikkusel põhinevad meetodid toetuvad naise viljakuse mõistmisele ja teadvustamisele.
Seega toetub täpne viljastumisvõimeliste ja viljastumiseni mitte viivate päevade määramine loomulikele füsioloogilistele märkidele. Viljakusteadlikkuse meetodid annavad paaridele täpse info tundmaks ära päevi igas tsüklis, millal naine on võimeline viljastuma.

Viljastumisvõime määramiseks võib kasutada mitmeid viise. Nende hulgas temperatuuri meetod, emakakaela lima meetod, kalendermeetod, sümptotermaalne meetod ja sümptohomronaalne meetod.

Daysy: täpne viljakusteadlikkuse meetod

Usaldusväärse elustiili viljakusmonitorina viljakusteadlikkuse meetodi praktiseerimiseks, kalkuleerib Daysy viljastumisvõimelise faasi naise tsüklis toetudes väga tundlikule ja täpsele arvuti poolt assisteeritud basaaltemperatuuri mõõtmisele, mida teostatakse kohe peale ärkamist.

Daysy-sse integreeritud termomeeter võimaldab eriti täpset mõõtmist. See eristab Daysy-t teistest meetoditest, mis vajavad eraldi basaaltemperatuuri termomeetrit, kus kasutaja võib ise valida millist termomeetrit kasutada.

Viimasel juhul ei ole garantiid, et kasutatud termomeeter vastab standartitele. Olenevalt termomeetrist võivad ette tulla mõõtmiste ebatäpsused ning ümardamisvead, samuti võib kasutaja eksida info sisestamisega äppi. Need vead võivad viia soovimatute rasedusteni või rasestumiste mitteõnnestumiseni.

Tänu nutikale algoritmile, mis baseerub teadusuuringutel, aastatel kogemusel, enam kui 500 000 kasutajal ning keerulisel tehnoloogial pakuvad Valley Electronics tooted kõrgeimat kvaliteeti, täpsust ning usaldusväärsust menstruaaltsükli jälgimiseks. Menstruaaltsüklit mõjutavaid faktoreid nagu stress, alkoholi tarbimine või unepuudus on algoritmis arvestatud.

Valley Electronics poolt toetatud uuringud näitavad, et Daysy algoritm eristab viljastumisvõimelist ja viljastumiseni mitte viivat faasi enam kui 99% täpsusega, pakkudes seeläbi usaldusväärset alternatiivi tavapärastele viljakusteadlikkuse meetoditele.

Daysy võimaldab naisel nagu Sina oma viljakust ja menstruaaltsüklit paremini käsitleda. Usaldusväärse elustiili viljakusmonitorina kalkuleerib Daysy viljastumisvõimelise faasi naise tsüklis ülimalt tundliku ja täpse arvuti poolt assisteeritud basaaaltemperatuuri mõõtmisega hommikul vahetult peale ärkamist. Daysy ütleb Sulle millal oled viljastumisvõimeline ja millal mitte. Viljastumisvõimelises faasis võid planeerida rasedust, viljastumiseni mitte viivas faasis ei ole see võimalik. See on Sinu valik.

Kiire, usaldusväärne ja tõestatud: Daysy algoritmile võid loota

Erinevalt teistest meetoditest, on Daysy-ga lihtne olla kindel oma viljastumisvõimelises või viljastumiseni mitte viivas faasis. Kõik, mida Sul teha tuleb on mõõta oma basaaltemperatuuri keele alt hommikuti kohe peale ärkamist ning enne üles tõusmist. Lisaks tuleb sisestada menstruatsioonid nende vältel. Tuginedes Sinu andmetele, 5 miljoni menstruaaltsükli andmetele ja 30-le aastale uurimusele aruvab Daysy algoritm sekunditega välja selle, kas oled viljastumisvõimelises faasis või mitte.

Oma viljakusstaatusel saad silma peal hoida nende kolme värviga

Kui Daysy näitab Sulle rohelist tuld, siis ei ole Sa viljastumisvõimelises faasis.
Kui Daysy näitab Sulle punast siis on viljastumine võimalik.
Kui Daysy näitab Sulle vilkuvat punast, siis toimub Sul ovulatsioon.
Kollane viitab tsükli kõikumistele. See võib ka tähendada, et Daysy õpib ikka veel Sinu tsüklit tundma.

Oma viljastumisvõimelises faasis võid planeerida rasedust, viljastumiseni mitte viivas faasis ei ole see võimalik. See on Sinu valik.

Ühe silmapilguga: Miks on Daysy viljakusstaatuse jälgimiseks ideaalne

Üks Daysy plussidest on võimalus uurida oma menstruaaltsüklit ning õppida oma keha paremini tundma. Peale lihtsat temperatuurimõõtmist hommikuti ning menstruatsiooniandmete sisestamist ei ole miski muu Sinu tsükli ja keha tundmaõppimiseks vajalik.

Leia viis suhestuda oma kehaga. Õpi tundma oma tsüklit ning iseennast!

Viljakusteadlikkusele baseeruvate meetodite võimalused ja väljakutsed

Kõige tähtsam viljakusteadlikkuse meetodite kasutegur on see, et need ei sisalda sünteetilisi hormoone või keemilisi aineid. Need meetodid baseeruvad ainult indiviidi keha ja tsükli jälgimisel; seega vastavad nad nende naiste ootustele, kes soovivad elada loomulikku elu, olla oma tsüklist teadlikud ning olla nö kirjaoskajad oma keha suhtes. Lisaks viljastumisvõimeliste faaside tundmaõppimisele tekib oskus ka oma keha muutusi paremini märgata ja neid mõista.

Veelgi enam võivad naised koos oma partneritega võtta pere planeerimise osas vastu eneseteadlikke otsuseid.

Et viljakusteadlikkuse meetodid võiksid olla efektiivsed on vajalik teatud aeg harjutamist ja järjepidevust kuupõhise tsükli jälgimisel. Täpsus saavutatakse regulaarse jälgimisega nagu seda võimaldab meditsiiniline seade Daysy.

Daysy on ainuke viljakusmonitori, mis kombinerib temperatuurimeetodi keerulise algoritmiga ning kasutab statistilisi kalkulatsioone kindlustamaks täpne ennustamine. See võimaldab paidlikkust raseduse planeerimise või mitte maksimaalse täpsusega.

Viljastumisvõimelises faasis võid rasedust planeerida, viljastumiseni mitte viivas faasis ei ole see võimalik. See on Sinu valik.