Korduma kippuvad küsimused

Tehnilised küsimused ja vigade väljaselgitamine

Mis on aktiveerimisnupp?

Aktiveerimisnupuga saab lülitada Daysy sisse, mõõta oma temperatuuri ja sisetada menstruatsiooniandmeid.

Ma võtsin patarei välja. Kuhu mu andmed kadusid?

Patarei tuleks välja võtta ainult siis, kui Daysy annab signaali seda teha. Siis tuleb patarei kasutusjuhendis olevaid instruktsioone järgides ära vahetada. Kui aga võtsid patarei välja ja ei asendanud seda koheselt, jätsid Daysy pikaks ajaks toiteta ning Daysy-l ei ole mingit võimalust teada, mis päev on, isegi kui andmetega midagi ei juhtu. Daysy sisemine kalender ei ole sel juhul sünkroonis DaysyView äpi kalendriga.

Kui Daysy uuesti toite saab, kasutab ta vana infot Sinu tsükli kohta, kuid ootab esimest menstruatsioonipäeva, et uuesti Sinu tsükliga sünkrooni saada.

Seniks DaysyView lihtsalt varjab vana infot, kuna ta ei ole 100% kindel, millisel kalendripäeval ta peaks seda näitama. Mõistagi võib see olla ärritav. Daysy arendajad teevad tööd, et DaysyView äpil see küsimus tulevikus paremini lahendada.

On üks lihtne viis, kuidas seda probleemi vältida: ära lihtsalt võta Daysy patareid välja! Daysy-ga on tehtud palju teste ja üldiselt ei ole leitud põhjust, miks peaks patareid välja võtma. Patarei kestab vähemalt 2 aastat ja Daysy annab selle tühjakssaamisest piisavalt vara teada. Lisaks on Daysy tarkvara väga stabiilne.

Kui Sul esineb DaysyView kasutamisel tõrkeid, tuleneb see pigem mobiiliäpist. Iga uuendusega proovitakse teha DaysyView rakendust stabiilsemaks, aga alati on võimalus, et sisse lipsab mõni aps. Tutvu DaysyView FAQ osaga ning kui jääd hätta, aitame Sind rõõmuga e-maili või telefoni teel.

Kuidas saaksin Daysy oma telefoniga ühendada?

Ava DaysyView oma telefonis ja järgi rakenduses etteantavaid juhiseid. Kui oled jõudnud kalendri vaatesse, ühenda kaasasolev kaabel Daysy seadmega. Kui Daysy selle peale üles ei ärka, vajuta aktiveerimisnuppu. Nüüd ühenda kaabli teine ots oma telefoni ja oota, et Daysy sünkroniseeriks.

Mis siis, kui minu temperatuur muutub väga vähe?

Kui mingil põhjusel muutub sinu kehatemperatuur liiga vähe, annab Daysy rohkem punast tuld ja lülitub seejärel edasi kollasele enne uuesti roheliseks minekut.

Väike temperatuuriaste võib olla ka hormonaalse tasakaalutuse näitaja. Ühefaasilisel tsüklil ei ole üldse temperatuuri kõikumisi, kuna ovulatsiooni ei toimugi. Samuti võib väga väikese või lausa muutumatu temperatuurikõikumise põhjustada kollaskeha puudulikkus, kuna keha ei tooda piisaval tasemel progesterooni, et kehatemperatuur saaks tõusta.

Naised, kellel esineb perimenopaus (periood vahetult enne menopausi), võivad kogeda väiksemaid temperatuuri muutumisi, kuna östrogeeni ja progesterooni tasemed alanevad. Samuti on võimalik, et väike temperatuuriaste tuleneb häiritud temperatuuri lugemistest. Kui mõõdad oma temperatuuri, ole kindel, et andur on Sinu keele all ja hoia suu kinni. Vähendamaks ebavajalikke kõikumisi, proovi alati suus temperatuuri mõõta sama koha pealt.

Mis siis, kui minu temperatuuriandmed paistavad häiritud?

Daysy on disainitud tulemaks toime häiritud mõõtmistega ja see viib lihtsalt rohkemate kollase tulukese päevadeni. Järgnevalt mõned nõuanded, kuidas saaksid kõige täpsemalt oma temperatuuri mõõta:

 • Kui mõõdad, tee seda hommikul esimese asjana, enne kui voodist välja tuled. Mida paremini oled maganud (minimaalselt 4 tundi), seda parem.
 • Mida Sa magades kannad? Kui kannad villaseid pidžaamasid ja vahetad need siidi vastu, muutub ka Sinu kehatemperatuur vastavalt madalamaks. Kui teed seda tihti, võib see Daysy-t häirida.
 • Mis on Sinu magamistoa temperatuur? Üldiselt püsib Sinu kehatemperatuur stabiilne, kui seda on ka sinu magamistoa temperatuur. Samuti võib temperatuuri mõjutada Sinu voodipesu (materjal, teki paksus).
 • Kust Sa mõõdad? Proovi iga kord asetada andur suus samasse kohta. Parim oleks mõõta suu põhjast, vajutades seadet õrnalt nii, et kontakt oleks maksimaalne. Väldi Daysy liigutamist suus mõõtmise ajal (labori testides näitas see, et temperatuur võib sel juhul kõikuda). Daysy on disainitud hülgamaks mõõtmisi, mis on häiritud ning korisev signaal annab teada, et Sul tuleb uuesti mõõta.

Kas võin Daysy ja oma telefoni ühendamiseks kasutada ka mõnda muud kaablit, kui see, mis originaalpakendiga kaasas?

Daysy-ga on kaasas 3,5 mm TRRS audiokaabel. Palun kasuta ainult seda kaablit, et Daysy-t nutiseadmega ühendada.

Daysy ei võtnud minu temperatuuri arvesse ehk mõõtmine ei õnnestu. Mida teha?

Kui mõõdad esimest korda, veendu, et oled eemaldanud sedme korgi! Tee kindlaks, et anduri ots on kindlalt Sinu keele all keskosast vasakul või paremal ja huuled on tugevalt ümber seadme kaela.

Daysy korisemine on moodus öelda meile, et ta ei saa millegipärast mõõtmist teostada. Kõige tõenäolisemalt juhtub see siis kui proovitakse mõõta kaabel ühendatud. Kaabel tuleb mõõtmise ajaks lahti ühendada.

Isegi kui kaabel on lahti ühendatud on võimalus, et Daysy arvab, et kaabel on ühendatud. See võib juhtuda kui sünkimisporti on läinud mingi tolm vms või tuleb seda ette uute Daysy-de puhul kui sünkimisport on tehasest tulles alguses veidi kitsas.

Ühel või teisel juhul eelpoolmainitust saab seda muret lahendada järgmiselt:

1. Vajuta Daysy sisse
2. Ühenda TRRS kaabel Daysy-sse kuid mitte telefoni
3. Nüüd eemalda kaabel
4. Korda seda tegevust umbes 15 korda nagu “kratsiksid” porti, eemaldades kaablit iga kord veidi erineva nurga alt
5. Peale kaabli viimast korda eemaldamist vajuta nupule, et sinised ringikesed hakkaksid jooksma
6. Kui Daysy endiselt koriseb, proovi veel paar korda lastes Daysy-l vahepeal paar tundi “puhata”. Patareiauk peaks sellise tegevusega lõdvenema või sinna sattunud võõrkehad eemalduma/purunema ja välja tulema.

Sellise probleemi vältimiseks aitab ka Daysy kaabli eemaldamine siis, kui ta on veel sisse lülitatud. Sellisel juhul ta “teab” et kaabel eemaldatakse ja sünkimisport on vaba.

Kas minu mõõtmistulemused võivad kaduma minna?

Ei. Daysy salvestab pidevalt Sinu andmeid seadme mällu. Kui sünkroniseerid need DaysyView äpiga, on Sul võimalus andmeid ka digitaalselt salvestada juhuks, kui kaotad oma Daysy või see varastatakse. Kui see juhtub, võta ühendust klienditeenindusega sammude osas, mida järgnevalt ette võtta.

Kui kaua kestab seadme patarei?

Patarei tööiga on ligikaudu 2 aastat. Kui patarei on peaaegu tühi, annab Daysy aktiviseerimisrõngas sellest märku intensiivselt vilkudes. Palun vaheta patarei sel juhul nii kiiresti kui võimalik.

Kui kaua kehtib Daysy garantii?

Daysy-l on 2-aastane tootjagarantii. Garanii kohta käiva info saad toote ostmisel kaasa.

Millist patareid tuleks kasutada? Kust ma seda osta saan?

Sul on vaja CR2032 patareid. Need on müügil enamikes suuremates poodides ja kindlasti ka elektroonikakauplustes.

Kas võib juhtuda, et mu kehatemperatuur kõigub liiga palju?

See ei ole väga tõenäoline. Tavaliselt kõigub naise kehatemperatuur vahemikus 0.3oC. Kui Sul on see rohkem kui 0.5oC, on mõõtmisel midagi valesti läinud. Võta ühendust klienditeenindusega, et saada juhiseid, kuidas edasi toimida.

Aktiviseerimisrõnga tuluke ei lähe põlema. Mida ma peaksin tegema?

Daysy patarei on tühi ja see tuleb ära vahetada.

Minu Daysy kukkus maha. Mida ma peaksin tegema?

Kui Sinu Daysy ei reageeri enam, võta ühendust klienditeenindusega.

Ma ei saa patareipesa lahti.

Kasuta münti ja keera patareipesa kaant vastupäeva, et patareipesa avada.

DaysyView sünkronisatsioon ei tööta. Mida teha?

Sule DaysyView äpp. Lase Daysy-l magama jääda. Lülita DaysyView uuesti sisse ja oota, et ekraanile tuleks kalendrivaade. Ühenda Daysy kasutades kaasasolevat kaablit. Oota, et Daysy ärkaks. Kui Daysy jätkuvalt ei ärka, vajuta üks kord õrnalt aktiveerimisnuppu.

Vahel võib aidata lihtsalt telefoni restart. Kui see ei aita võivad aidata ka sellised sammud:
1. Kontrolli, et DaysyView saab ühendust Sinu telefoni mikrofoniga. Mine oma telefoni seadetesse, otsi Daysy View ja vaata, et mikrofon oleks lubatud olekus (enabled)
2. Kontrolli, kas volüüm ei ole kinni (muted) ja et volüüm oleks piisaval tasemel.
3. Tee lahti DaysyView kalendri vaates ja proovime tavapäraselt sünkida.
4. Vajuta seadmel nupule, et Daysy sisse lülitada ja siis ühenda TRRS kaabel.
5. Nüüd ühenda kaabel oma telefoni.
6. Mõne sekundi pärast (3 kuni 4), peaksid nägema nagu sipeldaid äpi ekraanil jooksmas (üks peenike rida). Olenevalt kui palju andeid on vaja tõsta võib see võtta mõni sekund kuni minut, et kalender uueneks.

Kui ükski toodud variantidest tulemust ei toonud siis proovi laadida telefonis alla viimased värskendused. iPhone-i puhul: mine App Store-i ja vali paremalt teine ikoon all nurgas “Updates” , vajuta sinna ning ette tulevad kõik äpid, mis Sul telefonis on, siis otsi DaysyView ning vajutada “Update”.

Kui need sammud ei aita, võta ühendust klienditoega.

Kaotasin seadme korgi. Kust ma uue saan?

Võid tellida uue korgi, võttes ühendust klienditeenindusega.

Kuidas Daysy-t puhastada?

Palun puhasta Daysy-t vajadusel niiske lapiga. Eriti tuleks jälgida temperatuuriandurit, mis käib suhu, sinna ümber võib aja jooksul tekkida mustust, mis tekitab anduri ümber kuivanud “rõnga”. Seda on lihtne eemaldada paberiga. Ära pane Daysy-t vee alla, kuna seade ei ole veekindel.

Minu Daysy andur on katki. Mida teha?

Võta ühendust klienditeenindusega.

Küsimused minu tsükli kohta

Mis siis, kui minu tsükkel on pikem kui tavaliselt?

Mõningane tsükli kõikumine on normaalne ja seda võib ikka juhtuda. Statistika näitab, et enamikul kasutajatest toimub ovulatsiooni kõikumine 1-3 päeva võrra. Daysy kasutab kõrge usaldatavuse tagamiseks algoritmi, et olla kindel, et rohelisega tähistatud päevad on tõesti viljastumisvõimetud päevad. Suurem ovulatsioonipäeva kõikumine tähendab, et Daysy annab rohkem kollase tulega päevi.

Kui vaatad statistikavaadet ja näed, et ovulatsiooni kõikumine on pikem kui 4 päeva, võid klienditoega ühendust võtta, et saaksime Sinu tsüklile pilgu peale heita. Saame kindlaks teha, kas tegemist on anomaaliaga ja anda juhtnööre, kuidas edasi toimida.

Minu tsükkel on ebaregulaarne. Kas tohin siiski Daysy-t kasutada?

Jah. Daysy on seadistatud riskivabalt toime tulema erineva pikkusega tsüklitega. Sellegipoolest võivad ekstreemsed kõikumised muuta seadme ebaefektiivseks, kuna tulemuseks on palju „kollaseid“ päevi. Mõnepäevased kõikumised ei ole probleem.

Kui Sul on üldiselt regulaarne tsükkel aga esines lühike kõikumise periood, saab Daysy sellega hakkama. Kui Sul on pikk kõikumiste periood, mis on läbi saanud, võib olla kasulik teha Daysy-le tehase seadete taastamine, et ta saaks kiiremini Sinu praegust ja stabiilsemat tsüklit tundma õppida.

Kui aga mõned Sinu tsüklid kestavad paar kuud, soovitatakse kasutada looduslikke tsükli reguleerijaid (taimsed vahendid). Selle kohta võid nõu küsida oma günekoloogilt või toitumisterapeudilt.

Minu tsükkel kõigub olulisel määral. Mida ma saaksin teha?

Naise tsükliga seotud hormoone reguleerib kõige paremini vitamiin B6. Samuti on hormonaalsüsteemi reguleerijana tuntud taimne vahend harililik mungapipar (Vitex Agnus Castus). NB! Konsulteeri enne uute toidulisandite ja vitamiinide võtmist alati oma raviarstiga.

Olulised viljakust tõstvad vitamiinid

Vitamiinid mängivad viljakuse tõstmisel tähtsat rolli. Vitamiin B6 suurendab viljastumise tõenäosust, vitamiin E tõstab viljakust. Vitamiin A soodustab limaskestade moodustumist nii emakas kui vagiinas, mis on oluline viljastatud munaraku kinnitumiseks. Selle vähesus võib põhjustada viljastatud munaraku irdumist.

Sinu menstruaaltsükkel

Sa oled unikaalne ja ükski naine ei ole teisega identne. Daysy austab Sinu individuaalsust Sinu isiklikku tsüklit jälgides ja tundmaõppides.

Millised toidud on östrogeenirikkad?

Soja, linaseemned, spargel, kaerahelbed, küüslauk.

Kas dieedipidamine mõjutab minu tsüklit?

Mõõdukas dieedipidamine ei mõjuta Sinu tsüklit. Küll aga võib ekstreemne dieedipidamine alla suruda ovulatsiooni ja seega muuta Sinu tsükli ebaregulaarseks.

Kuidas SOS pill minu tsüklit mõjutab?

Selle mõju naise tsüklile võib olla erinev. Samuti oleneb, millises tsükli faasis sa SOS pilli võttes täpselt olid. SOS pill võib ovulatsiooni ära hoida ning seega võib Sinu tsükkel muutuda ja Daysy ei pruugi olla võimeline ovulatsiooni kinnitama ning seejärel uuesti viljatuid päevi näitama. Samuti on võimalik, et SOS pill ei mõjuta ovulatsiooni ning Sinu tsükkel jätkub loomulikul viisil. Kui Sul esineb veritsemist enne, kui Su menstruatsioon peaks arvutuste kohaselt algama, siis ära palun seda menstruatsiooni Daysy-sse ega DaysyView-sse sisesta. Ka sellel teemal võib klienditoega ühendust võtta.

Mul algab peagi menopaus. Kas Daysy kasutamise alustamine on mõistlik?

Jah. Daysy on ka sellel perioodil usaldusväärne. Mõningased ovulatsiooni hilinemised põhjustavad rohkem „kollaseid“ päevi. See võimaldab naistel tegelikult jälgida, kuidas tsükkel muutub. Rahaliselt tasub Daysy ostmine siiski ära, kuna toode on äärmiselt töökindel ning kui Sa seda enam ei vaja, võid selle ka kellelegi teisele edasi müüa.

Kas ma võin Daysy-t kasutada imetamise ajal? Mis siis, kui mu menstruatsioon ei ole veel uuesti alanud?

Sa võid Daysy-t kasutama hakata 6 nädalat pärast sünnitust. Alguses näitab Sinu temperatuurimuster sikk-sakki. Daysy näitab kollast tuld, mis tähendab, et võid olla sellel perioodil viljastumisvõimeline. Mõned päevad enne esimest ovulatsiooni temperatuurid langevad, mis tekitab nö puhvri umbes kuueks päevaks enne tüüpilist temperatuuri tõusu, mis näitab ovulatsiooni. Kõigi sünnitusjärgsete tsüklite puhul, mida on siiani uuritud, näitas Daysy seda ovulatsiooni tõepäraselt, andes „rohelise“ päeva järel 4-5 märgatavalt kõrgema temperatuuriga päeva. Soovitame sünnitanud naistel (nii imetavatel kui mitte) kasutada mehaanilisi vahendeid kuni Daysy näitab esimesi rohelisi päevi. Sealt alates normaliseerub enamik tsükleid ning Daysy hakkab näitama tüüpilist rohelise, punase ja kollase mustrit. Naised, kes oskavad kasutada Billingsi meetodit võivad analüüsida oma emakakaela lima, et viljastumisvõimetute päevade ringi „kollases“ faasis kitsendada. Sellegipoolest on sellise meetodi Pearl Index madalam kui Daysy-l, seega me ei soovita seda juhul, kui soovite kindlasti rasedust vältida.

Küsimused DaysyView äpi kohta

Kas pean Daysy kasutamiseks äpi alla laadima?

Ei. Võid Daysy-t kasutada ka ilma rakenduseta. Sellisel juhul jälgi lihtsalt Daysy tulukesi ning arvesta, et peale mõõtmist saadud näit kehtib 18 tundi.

Mis on DaysyView?

See on Daysy äpp, mille võid alla laadida Apple App Store-ist või Google Play-st. DaysyView-ga saad lisainformatsiooni oma menstruaaltsükli kohta.

Kui DaysyView on Daysy-ga ühendatud, saad näha oma eelmist, hetkelist ja ennustatavat viljakusstaatust pärast seda, kui info on Daysy-ga sünkroniseeritud, kuid pea meeles, et kõige täpsem info käesoleva päeva kohta on alati Daysy seadmes ning kehtib peale mõõtmist 18 tundi.

DaysyView kaudu saad turvaliselt oma infot hoiustada ja Daysy välja minnes koju jätta omades samas ligipääsu oma viljakusstaatusele terve päeva jooksul. Kui Sinu Daysy kaob või see varastatakse, saab äpis olevat infot kasutada tehniline kasutajatugi, et see Sinu uude Daysy-sse sisestada ilma, et info kaduma läheks.

Kas saan oma menstruatsiooni-infot DaysyView-s muuta?

Sisesta alati oma menstruatsioonid Daysy-sse. Kui oled teinud vea, saad seda kolme päeva jooksul muuta.

Kui kolme päeva jooksul äpis andmeid ei paranda, saab menstruatsiooniandmeid muuta ainult maaletooja. Arvesta, et seade tuleb saata esindusse ning et mõõtmised jäävad sel ajal vahele ja transpordi kulu katab kasutaja. Võta meiega ühendust: info@viljakusmonitor.ee

Kui muudatus jääb kolme päeva sisse siis äpis saad toimida nii:

 1. Süngi Daysy äpiga peale käesoleva päeva mõõtmist
 2. Ühenda Daysy oma telefonist/tahvlist lahti
 3. Vali päev, mida soovid muuta kalendrivaates
 4. Vali “Add” äpi ekraani all servas
 5. Valid “period” ikoon, selliselt et see muutuks roosaks
 6. Vajuta “Save” ülevalt paremalt nurgast
 7. Nüüd ilmub hüpikaken “Data Syncing”, millele järgneb sõnum kus küsitakse, kas soovid veel päevi muuta
 8. Vali “Yes” kui soovid veel päevi muuta ning kord ülalpool kirjeldatud samme.
 9. Peale seda kui oled kõik vajalikud muudatused teinud, vali “No” kui Sinult küsitakse kas soovid veel päevi muuta.
 10. Süngi Daysy jälle oma telefoniga, et muudatused kanduksid üle.
 11. Sünkroniseerimisprotsessis ilmuvad mitu korda hüpikaknaid: “Daysy syncing”, “Data syncing” ning siis jälle “Daysy syncing”. Oota kuni Daysy välja lülitub enne lahti ühendamist, et olla kindel, et sünkroniseerimisprotsess on lõppenud.

Kas saan menstruatsioonipäevi ka tagantjärele sisestada?

Ei. Daysy-l on vaja teada sinu tsükli algust. Menstruatsiooni infot saab muuta DaysyView kaudu viimase kolme päeva kohta, kui see on vajalik. Pane tähele, et Daysy seadmes saad sa sisestada või muuta oma menstruatsiooniinfot ainult samal päeval.

DaysyView info on Daysy seadme omast erinev. Mida teha?

Kui mõõdad esimest korda, veendu, et oled eemaldanud sedme korgi! Tee kindlaks, et anduri ots on kindlalt Sinu keele all keskosast vasakul või paremal ja huuled on tugevalt ümber seadme kaela.

Daysy korisemine on moodus öelda meile, et ta ei saa millegipärast mõõtmist teostada. Kõige tõenäolisemalt juhtub see siis kui proovitakse mõõta kaabel ühendatud. Kaabel tuleb mõõtmise ajaks lahti ühendada.

See võib juhtuda, kui Sa ei ole Daysy-t veel täna sünkroniseerinud. Palun ühenda Daysy oma telefoniga ning luba neil andmed ühildada.

Millised seadmed ühilduvad DaysyView äpiga?

DaysyView võid alla laadida App Store-ist oma iPhone-i, iPad-i või iPod-i, kui see on iOS 7, 8 või 10-ga ühilduv. DaysyView võid alla laadida ka Android-i jaoks Google Play-st.

Kas DaysyView ühildub ka Android-iga?

Jah. Võid äpi alla laadida Google Play-st.

Sooviksin eksperdi arvamust.

Sul on võimalus võtta ühendust tootja esindajaga. Selleks, et klienditugi saaks Sinu andmetele ligi, peab “store data online” olema enabled ehk lubatud seadete menüüs enne, kui ühendust võtad. Sinult võidakse paluda, et saadaksid oma info (.csv) failiformaadis info@viljakusmonitor.ee aadressile.

Kuidas saata klienditeenindusele oma andmeid ehk .csv faili?

Kui oled lubanud oma andmete jagamise siis äpis on selline võimalus. Otsi menüüst “Support” ning “Contact Support” ja csv fail genereerub automaatselt (Eestis Eesti klienditeenindusele).

Kuidas ühildada Daysy DaysyView-ga?

Daysy 1.0: Ava DaysyView kalendrivaates, lülita Daysy sisse, ühenda kaabel esmalt Daysy seadmega ja seejärel oma telefoniga. DaysyView tunneb siis Daysy ära ja Sinu andmed kahe seadme vahel uuendatakse automaatselt – nii lihtne see ongi. Mida tihedamini Sa neil sükroniseerida lased, seda vähem see iga kord aega võtab.

Daysy 2.0: 1. Aktiveeri Bluetooth oma nutitelefonis või tahvlis
2. Tee DaysyView lahti ning vajuta Daysy Bluetooth.
3. Vajuta Daysy peal nuppu, et seade ärkaks ning vajuta siis aktiveerimisnuppu kaks korda (sinine tuluke vilgub). Bluetooth on aktiveeritud.
4. Vajuta Sync nuppu üleval paremal äpi ekraani nurgas kui sünk automaatselt ei alga.
5. Kui näed sinist tuld põlemas on Daysy ühendatud.
Kui ühendad esimest korda Daysy äppi, siis tuleb Sul sisestada oma e-mail ning verifitseerimiskood. Kui oled kalendrivaates, näed kahte pop-up akent: Data Syncing ja Daysy Syncing. Võid näha Daysy Syncing akent ilmumas ja kadumas 1-3 korda enne kui kõik andmed ilmuvad Sinu äppi.
Kui oled juba sünkimist enne proovinud ning nüüd ei saa ühendust või saad sõnumi “no data received”, siis ei ole Daysy korralikult Bluetooth-is. Sulge palun DaysyView ning lase Daysy-l välja lülituda ning siis vajuta uuesti sse ja aktiveeri Bluetooth (sinine tuluke vilgub). Nüüd lase Daysy-l välja lültuda ning korda sama protseduri veel 1-2 korda. Peale viimast väljalülitamist võid Daysy sisse lülitada ning uuesti sünkida.

Kuidas Daysy-t kasutada?

Kui varakult võin ma Daysy viljakusmõõtmiste osas kindel olla?

Mõõtmiste osas võid kindel olla esimesest päevast alates. Daysy on alguses ettevaatlikum, st näitab Sulle rohkem kollast tuld. Kui Daysy Sind ja Sinu keha järk-järgult tundma õpib, siis „kollaste“ päevade arv väheneb. Mida regulaarsemalt Sa oma temperatuuri mõõdad, seda parem. Kui loobud pillidest või muust hormonaalsest rasestumisvastasest vahendist siis ära sisesta esimest veritsemist Daysy-sse kui menstruatsiooni. See on veel sünteetilistest hormoonidest tekitatud ning ei ole päris menstruatsioon. Mõõda lihtsalt rahulikult oma temperatuure ning harju Daysy-ga ja sisesta menstruatsioonid alates teisest veritsemisest. Siis saad ka esimest korda Daysy-l näha rohelist tuld.

Kust ma temperatuuri mõõtma pean?

Oma keele alt, suletud suuga.

Millal ma võin Daysy-t kasutama hakata?

Kohe pärast seadme kättesaamist. Kui Sa oled just lõpetanud hormonaalse rasestumisvastase vahendi kasutamise, siis võid ka oodata kuni viimane veritsemine on lõppenud ning alustada pärast seda. Ära sisesta esimest veritsemist, kuna see ei ole päris menstruatsioon, vaid hormoonidest põhjustatud veritsemine.

Kas ma võin oma temperatuuri mõõta mitu korda päevas?

Daysy salvestab iga päev ainult esimese mõõtmise. Kui Sa ei ole kindel, kas oled oma temperatuuri juba mõõtnud või ei ole kindel, et kuulsid pärast mõõtmist kahte piiksu või mõõtmist korrata kuni oled veel voodis. Daysy laseb Sul uuesti mõõta, kuid kui esimene temperatuur on juba salvestatud, siis teist enam ei salvestata.

Kuidas ma saaksin oma viljakusstaatust hiljem päeva jooksul kontrollida?

Vajuta aktiveerimisnuppu ja näed seda. Hommikune mõõtmistulemus kehtib 18 tundi. Peale selle aja möödumist näitab Daysy Sulle ennustust järgmise päeva kohta.

Mul jäi üks mõõtmine vahele. Mida ma tegema peaksin?

Ühe mõõtmise vahele jätmine ei ole probleem – Daysy programm on võimeline kasutama oma siseinfot naise tsükli kohta ning Sinu eelnevaid andmeid, et kalkuleerida antud päeva viljakusstaatus. Sellegipoolest võib mitme mõõtmise vahelejätmine tekitada rohkem „kollaseid“ päevi. Vahelejätmised võiksid jääda alla 10%, et saaksid Daysy-t efektiivselt kasutada ja näeksid piisaval hulgal rohelisi päevi.

Soovin Daysy-t raseduse järgselt kasutama hakata. Mida ma peaksin tegema?

Pärast rasedust soovitame tungivalt kõik eelnevad andmed Daysy-st kustutada, kuna Sinu menstruaaltsükkel ilmselt muutub. Pane tähele, et Sa võid Daysy-t kasutada rinnaga toitmise ajal, kuid Daysy ei saa ennustada esimest ovulatsiooni ning näitab kollast tuld seni, kuni ovulatsioon on kinnitatud. Soovitame tungivalt kasutada sel ajal mõnda mehhaanilist rasestumisvastast vahendit.

Minu magamisajad on väga ebaregulaarsed (käin vahetustega tööl, tõusen tihti öösel üles, magan nädalavahetustel jne). Kas ma tohin siiski Daysy-t kasutada?

Daysy 1.0: Jah. Daysy ongi sellisele naisele loodud. Lihtsalt mõõda oma temperatuuri kohe pärast ärkamist. Daysy laseb Sul temperatuuri salvestada ainult ühe korra 18-tunnise perioodi jooksul, välistades seega topeltmõõtmised.

Daysy 2.0: Jah. Daysy registreerib ainult ühe mõõtmise päevas. Kui järgmine päev ei ole veel alanud, siis teeb Daysy kaks piiksu.

Mul on beebi, seega pean ma öösiti tihti üles ärkama. Kas võin Daysy-t siiski kasutada?

Jah. Põhiline reegel on, et naine peab olema temperatuuri mõõtmisele eelnevalt maganud vähemalt neli järjestikust tundi. Sellegipoolest jõuab iga naise kehatemperatuur erineval ajal puhkeseisundisse. Kui Sa ei ole maganud vähemalt nelja järjestikust tundi, kuid tunned, et oled puhanud, siis mõõda oma temperatuuri. Kui tegemist on ainult mõne ööga, ei ole see probleem. Tasub täheldada, et Daysy on loodud vahele jäänud mõõtmisi automaatselt korvama seniks, kuni vahelejätmine ei muutu pidevaks.

Mul oli unetu öö. Kas saan sellegipoolest seadmele loota?

Jah. Kui mõõtmist mõjutab halvasti magamine või suur kogus alkoholi (mõõtmise ühekordne vahelejätmine ei ole probleem), siis ei tähenda see, et indikaator muutub ebausaldusväärseks. Olenevalt Sinu tsükli faasist reageerib Daysy vastavalt. Mõõtmine kas tunnistatakse erandiks ja ignoreeritakse seda või näitab seade turvalisuse huvides kollast või punast tuld. Sellegipoolest, kui jõid eelmisel ööl suure koguse alkoholi, ära järgmisel hommikul temperatuuri mõõda, sest alkohol mõjutab Sinu kehatemperatuuri. 1-2 klaasi veini vms toidu kõrvale eelmisel õhtul ei ole probleem ning sellepärast mõõtmist vahele jätma ei pea.

Kas ma peaksin millegi erilisega arvestama, kui ma reisin? Mis siis, kui lähen ühest ajavööndist teise?

Sa võid Daysy peale loota, ükskõik kuhu reisid. Tavaliselt ei pea sa Daysy-ga midagi tegema. Ta on järgmisel hommikul ise valmis.

Kui Sa reisid öösel teise ajavööndisse, siis jäta hommikul mõõtmine vahele ja jätka ülejärgmisel hommikul nagu tavaliselt. Ole kindel, et magad vähemalt neli tundi järjest, et saada täpne mõõtmistulemus. Kui reisid tagasi, korda lihtsalt sama protsessi.

Kas ma tohin Daysy-t sõbrannaga jagada?

Ei. Daysy on Sinu isiklik viljakuskalkulaator. Kui tahad Daysy sõbrale edasi anda, kustuta enda info enne ära.

Kuidas saada parimaid mõõtmistulemusi?

1. Niipea, kui oled ärganud ja enne voodist välja tulemist: võta Daysy ja vajuta aktiveerimisnuppu. Aktiviseerimisrõngas süttib tuluke ja Daysy näitab eelmise päeva viljakusstaatust.
2. Vajuta sama nuppu teist korda ning tulukesed aktiviseerimisrõngas keerlevad päripäeva. Mõõtmine võib alata.
3. Pane andur oma keele alla ja sulge oma suu. Mõõtmine võtab umbes ühe minuti.
4. “Piiks” tähendab mõõtmise lõppu.
5. Daysy näitab Sinu viljakusstaatust järgmise 18 tunni jaoks.

Kui kaua minu temperatuuri salvestamine aega võtab?

Daysy mõõdab, salvestab ja analüüsib Sinu viljakusstaatuse umbes ühe minutiga.

Kuidas ma Daysy välja saaksin lülitada?

Daysy lülitub ise 60 sekundi möödudes välja.

Mis siis, kui mu abikaasa või laps Daysy-ga mõõtis? Kas ma saan üksikuid mõõtmisi kustutada?

Üksikuid mõõtmisi ei saa kustutada. Kui Sa mõõtsid ise hommikul esimesena, siis teisi mõõtmisi samal päeval seade arvesse enam ei võta.

Kas ma peaksin igal hommikul mõõtma samal ajal?

Kõige tähtsam on, et mõõdaksid esimese asjana hommikul pärast ärkamist, aga enne voodist väljumist. Ei ole tähtis, mis kell seda teed. Mida regulaarsemalt Sa mõõdad, seda rohkem „rohelisi“ päevi Daysy Sulle näitab.

Kas võin olla enne mõõtmist vahekorras?

Ei. Mõõtma peaksid hommikul esimese asjana, enne igasugust füüsilist tegevust. Kui unustad, siis jäta mõõtmine selleks päevaks vahele. Daysy kasutab oma teadmisi ja Sinu tsükli infot, mis tal olemas on, et arvutada antud päeva viljakusstaatus.

Tegin oma menstruatsiooni sisestamisel vea. Kuidas seda muuta?

Võid antud päevaks menstruatsiooni deaktiveerida vajutades aktiveerimisnuppu, kuni lilla tuluke hakkab vilkuma. Kui sisestasid valesti viimase kolme päeva info, mine DaysyView äppi ja uuenda oma sisestused seal. Saad muuta ainult viimase kolme päeva infot. Seega sisesta menstruatsioon ainult siis, kui see Sul esineb.

Kui Sa kolme päeva jooksul ise ei paranda, saab menstruatsiooniandmeid muuta ainult maaletooja. Arvesta, et seade tuleb saata esindusse ning et mõõtmised jäävad sel ajal vahele ja transpordi kulu katab kasutaja.

Menstruatsiooniinfo muutmiseks:

 1. Süngi Daysy äpiga peale käesoleva päeva mõõtmist
 2. Ühenda Daysy oma telefonist/tahvlist lahti
 3. Vali päev, mida soovid muuta kalendrivaates
 4. Vali “Add” äpi ekraani all servas
 5. Valid “period” ikoon, selliselt et see muutuks roosaks
 6. Vajuta “Save” ülevalt paremalt nurgast
 7. Nüüd ilmub hüpikaken “Data Syncing”, millele järgneb sõnum kus küsitakse, kas soovid veel päevi muuta
 8. Vali “Yes” kui soovid veel päevi muuta ning kord ülalpool kirjeldatud samme.
 9. Peale seda kui oled kõik vajalikud muudatused teinud, vali “No” kui Sinult küsitakse kas soovid veel päevi muuta.
 10. Süngi Daysy jälle oma telefoniga, et muudatused kanduksid üle.
 11. Sünkroniseerimisprotsessis ilmuvad mitu korda hüpikaknaid: “Daysy syncing”, “Data syncing” ning siis jälle “Daysy syncing”. Oota kuni Daysy välja lülitub enne lahti ühendamist, et olla kindel, et sünkroniseerimisprotsess on lõppenud.

Kuidas ma tean, millal olen viljastumisvõimeline?

Kõige parem on vaadata seda hommikul Daysy-st, mõõtes oma temperatuuri. Viljastumisvõimeline päev on näidatud punase tulukesega. DaysyView näitab Sulle ka eeldatavaid tulevikustaatusi, et saaksid paremini planeerida.

Kuidas ma saaksin rohkem rohelisi päevi?

Tee kindlaks, et mõõdad alati oma temperatuuri esimese asjana hommikul, kohe pärast ärkamist ja enne voodist välja astumist. Mida rohkematel päevadel mõõtmisi vahele jätad, seda vähem „rohelisi“ päevi saad.

Korrapärasteks ovulatsioonideks on tähtis, et Sinu keha oleks varustatud vajalike vitamiinide ja toitainetega. B6 vitamiin ja Vitex (mungapipar) aitavad hormoone ja seega ovulatsiooni reguleerida. Konsulteeri alati enne vitamiinide või toidulisandite võtmist oma raviarsti või toitumisnõustajaga.

Kõrge vaimne ja füüsiline stress võivad „roheliste“ päevade arvu kahandada. Samuti võib ovulatsiooni häirida ja „punaseid“ ja „kollaseid“ päevi tekitada näiteks maratoniks treenimine või muu kõrge treeningkoormus. Vaimse stressi alandamiseks püüa leida iga päev paar minutit joogaks, mediteerimiseks, raamatulugemiseks või muuks tegevuseks, mis Sind rahustab ja tasakaalustab.

Kuidas ma oma menstruatsiooni sisestama peaksin?

Pärast seda, kui oled oma hommikust temperatuuri mõõtnud ning kui Daysy on veel sisse lülitatud, hoia aktiveerimisnuppu all, kuni lilla tuluke jääb põlema.

Kui menstruatsioon algab õhtul või muul ajal päevast siis võid seda seadmesse sisestada samamoodi: lülita Daysy sisse, hoia nuppu all ning näed, et lilla tuluke jääb paremal küljes pidevalt põlema.

Kui leiad, et see on keeruline, võid sisestada menstruatsioonipäevad ka äppi ning sünkroniseerida kohe pärast seda kaabli abil, mille telefoniga ühendad.

Kas ma saan Daysy-t äratuskellana kasutada?

Ei. Sa saad seadistada DaysyView äpi kaudu meeldetuletusi oma telefonis.

Millal võin teha oma esimese mõõtmise?

Võid kohe peale kättesaamist järgmisel hommikul alustada. Sa ei pea ootama oma esimese menstruatsioonini. Kui aga oled kasutanud hormonaalseid rasesutmisvastaseid vahendeid, siis pane tähele, et nende kasutamine tuleb esmalt lõpetada ning oodata esimest tegelikku menstruatsiooni, mis ei ole pillidega seotud veritsemine, vaid sellele järgnev, päris menstruatsioon.

Üldised küsimused Daysy kohta

Kuidas Daysy töötab?

Daysy-sse programmeeritud kompleksne algoritm hindab Sinu tsükliandmeid pidades arvet Sinu hommikuste kehatemperatuuride üle (mida mõõdad keele alt) ning võttes arvesseSinu menstruatsioonide toimumist. Daysy näitab selle põhjal, kas oled parasjagu viljastumisvõimelses faasis või mitte.

Lõpetasin just pillide kasutamise. Millal ma saaksin Daysy-t kasutama hakata?

Palun oota, kuni Sul on toimunud esimene pillidejärgne veritsemine ning alusta Daysy kasutamist siis. Ära sisesta seda esimest veritsemist Daysy-sse menstruatsioonina. See ei ole tegelikult menstruatsioon, vaid pillide lõpetamise järgne veritsemine.

Kas Daysy-l on kõik vajalik kaasas?

Jah. Sa saad Daysy-t kasutama hakata kohe pakendist välja võttes, kõik on kaasas.

Kas viljakuse näit on korrektne ka siis, kui ma võtan ravimeid?

Tulemus oleneb, kas võtad näiteks lihtsalt aeg-ajalt mõne valvaigisti – see ei ole probleem – või võtad ravimit pikaaegselt. Kui tarvitad ravimeid pikema perioodi jooksul, peaksid küsima oma arstilt või apteekrilt, kas antud ravim mõjutab Sinu kehatemperatuuri ja seega Sinu tsüklit. Kui see nii on, peaksid temperatuuri mõõtmised sel ajal vahele jätma, vastasel juhul võid mõõta edasi nagu tavaliselt.

Kui tihti peaksin mõõtma?

Iga päev või nii tihti kui võimalik!

Vaadates kõiki oma infoarhiive leidsime, et selle vahel, kuidas kasutajad mõõdavad ja kui palju rohelisi päevi Daysy neile näitab, on kindel seos. See on väga lihtne – mida tihemini mõõdad, seda parem.

Nimetame „tubliks“ kasutajaks kõiki, kes jätavad vahele vähem kui 10% mõõtmispäevadest. See on umbes 2-3 päeva 28-päevasest tsüklist.

Kas külmetushaigus mõjutab viljakusmonitori usaldusväärsust?

Üldiselt peaksid mõõtmised haiguse, palaviku või selliste ravimite tarbimisel mis mõjutavad kehatemperatuuri vahele jätma. Kui kahtled, kontakteeru oma arstiga või meie klienditoega.

Mis juhtub, kui ma mõned mõõtmised vahele jätan?

Mitte midagi erilist. Tuginedes sellele infole, mis on juba olemas, saab Daysy infot parandada. Kuigi me julgustame kindlasti regulaarselt mõõtma teadmaks Sinu viljastumisvõimelist perioodi nii täpselt kui võimalik, ei alanda mõnede mõõtmiste vahelejätmine toote usaldusväärsust. Kui pead mõned mõõtmised haiguse tõttu vahele jätma, saab Daysy hiljem üsna kiiresti nö joonele tagasi.

Kas Daysy on sertifitseeritud?

Jah, Daysy-l on CE sertifikatsioon ja see on registreeritud kui I klassi meditsiiniline seade. Samuti on see FDA (The Food and Drug Administration ehk United States Department of Health and Human Services) föderaalinstitutsiooni poolt heaks kiidetud I klassi seade. Samuti on Daysy valideerinud Eesti Terviseamet.

Kas võin Daysy-t kasutada ainult iPhone-i ja Android-iga?

Jah. Daysy-t võib kasutada iPhone ja Android telefonidega.

Kui kaua võtab aega seadme kättesaamine?

Kui toode on Eestis laos, saabub ta paari päevaga. Kui toode on tellimisel, siis läheb aega nädal kuni kaks.

Kui pikk on Daysy garantiiaeg?

Daysy tootjagarantii kestab 2 aastat.

Ma teen profitasemel sporti. Kas mul on vaja teada midagi erilist?

Kõrgel tasemel spordiga tegelemine võib mõjutada tsüklit ja takistada ovulatsiooni.

Kas Daysy kaitseb mind sugulisel teel levivate haiguste eest?

Daysy ei kaitse sugulisel teel levivate haiguste eest ja seega on soovitatav kasutada seda ainult siis, kui oled usaldavas monogaamses suhtes. Sugulisel teel levivate haiguste eest kaitsevad kondoomid.

Ma ei soovi enam Daysy-t kasutada. Mida ma peaksin tegema?

Kui plaanid Daysy-t mõnda aega mitte kasutada, puhasta seade, Daysy 1.0 saad patarei välja võtta, Daysy 2.0 akut välja võtta ei saa. Hoiusta ta kuivas kohas. Sinu info ei kao kusagile. Kui soovid Daysy kasutamist jätkata pärast rasedust, peaksid siiski tegema tehase seadete taastamise, kuna Sinu tsükkel võib emakssaamise järel olla muutunud. Vaata videot selle kohta, kuidas saad lõplikult oma info Daysy-st kustutada. Kui soovid mõne aja möödudes jälle mõõtma hakata, võib Daysy näidata ainult kollast tuld, kuna ta ei tea patarei eemaldamise tulemusena, kus Sa oma tsüklifaasis parasjagu oled. Kui oled sisestanud oma esimese menstruatsiooni, siis kasutab ta Sinu eelnevat infot, et jälle rohelisi tulukesi näitama hakata.

Kuidas on võimalik, et viljakusstaatust saab välja arvutada ainult basaaltemperatuuri mõõtmisega?

Daysy mõõdab, salvestab ja analüüsib Sinu basaaltemperatuuri. See on Sinu kehatemperatuur puhkeolekus. Enamik teaduslikke rakendusi kasutab ärkamisjärgset ehk basaaltemperatuuri.

Viljastumisprotsessis mängivad rolli kaks põhilist hormooni: östrogeen ja progesteroon. Östrogeen on domineeriv Sinu tsükli ovulatsioonieelses faasis (enne menstruatsiooni algust kuni vahetult enne ovulatsiooni). Kohe pärast ovulatsiooni käivitub progesterooni tootmine ja see jääb kõrgele tasemele kuni vahetult enne järgmist menstruatsiooni. Progesteroon tekitab kehatemperatuuri muutuse umbes 0,2°C võrra. Daysy kasutab keerulist algoritmi määramaks ära selle muutuse ovulatsioonile eelnevalt ja järgnevalt. Kui muutus on kinnitatud, teab Sinu Daysy, et ovulatsioon on toimunud ja et Sa ei ole enam antud tsüklis viljastumisvõimeline.

Kõigepealt selgitab Daysy välja Sinu viljastumisgraafiku tuginedes statistilistele andmetele. Statistiliselt võib naisel toimuda ovulatsioon mitte varem kui 11ndal päeval, seega alustab Daysy punase tulukese näitamist umbes kuuendal või seitsmendal päeval sõltuvalt Sinu menstruatsiooni pikkusest. Punased päevad jätkuvad seni, kuni Daysy on suutnud kinnitada ovulatsiooni. Alguses on Daysy väga ettevaatlik ja võib võtta 5-6 päeva, et olla kindel, et temperatuuri muutus toimus ovulatsiooni tõttu ja mitte mingi muu faktori mõjul. Mõne tsükli möödudes õpib Daysy Sinu unikaalse viljakusrütmi selgeks ning kahandab aeglaselt ja ettevaatlikult punase tule päevi. Daysy hakkab Sinu ovulatsiooni täpsemalt määrama ja annab graafikult Sinu viljakusvõimelise aja (punased päevad) viis päeva enne Sinu kõige varasemat ovulatsiooni. Viljastumisvõimeline faas jätkub seni, kuni ovulatsioon on kinnitatud.

Kui kaua võtab Daysy-l aega minu tsükli usaldusväärselt tundmaõppimine?

Üldiselt ütleme, et kolm kuni neli tsüklit. See ei tähenda, et ta ei näita selle aja jooksul ühtegi rohelist tuld (viljastumisvõimetud päevad). Daysy alustab väga tagasihoidlikult, toetudes viljastumisvõimeliste päevade näitamisel statistikale ja statistiliselt võib Sul ovulatsioon toimuda mitte varem kui 11ndal päeval. See põhjustab punaste ehk viljastumisvõimeliste päevade näitamise kuuendast või seitsmendast päevast, olenevalt sellest, kui pikk oli Sinu menstruatsioon. Siis jääb tuluke punaseks kuni ovulatsioon kinnitatakse ja kui tuli vahetub rohelisega, siis näitab see, et Sa ei ole enam antud tsüklis viljastumisvõimeline. Järgnevate tsüklite jooksul hakkab Daysy Sinu tsükli infot statistika vastu välja vahetama ja aeglaselt lühendama punase tule perioodi, kuna õpib väljaselgitama Sinu isiklikku viljakusstaatust.

Millist rasestumisvastast vahendit tohin ma oma viljastumisvõimelisel perioodil kasutada?

Sa võid kasutada ükskõik millist mittehormonaalset barjäär-vahendit.

Kes Daysy arendas?

Daysy arendas välja Natalie Rechberg, Valley Electronics AG tegevdirektor ja Dr Hubertus Rechberg-i tütar, kes oli maailmakuulsa Lady-Comp-i looja Švetsis. Daysy kasutab sama põhitehnoloogiat ja algoritme, mis Lady Comp, lisades sellele kaasaegse äpi DaysyView. Kogemus Lady-Comp-iga ning selle toote edu on mänginud Daysy väljaarendamisel suurt rolli. Seadme elektrooniline aju sisaldab komponente, mis on tehtud erinevate maailma juhtivate elektroonikatootjate poolt. Daysy on sertifitseeritud meditsiiniline toode, koodiga EN ISO 13485:2012.

Millal võin ma Daysy-t usaldada?

Alates esimesest päevast!

Kui vanalt tohin ma Daysy-t kasutama hakata?

Üldiselt võib Daysy-t kasutada alates ajast, mil oled jõudnud seksuaalselt küpsesse ikka. Daysy ei kaitse Sind seksuaalsel teel levivate haiguste eest, selle jaoks peaksid siiski kasutama kondoomi. Efektiivsete tulemuste saavutamiseks tuleks Daysy-t kasutada järjepidevalt.

Kas ma võin Daysy-t kasutada, kui suitsetan või tarbin alkoholi?

Suitsetamine ei tohiks Sinu tsüklit ja seega ka Daysy tulemusi mõjutada. Suur tarbitud alkoholi kogus mõjutab aga reeglina ka Sinu tsüklit! Seetõttu peaksid alkoholi tarbimisele järgneval hommikul mõõtmise vahele jätma.

Miks on Daysy-l just selline nimi, mitte Daisy?

Nimi „Daysy“ tuleneb inglisekeelsetest sõnadest Day-Sy ehk daily synchronization, mis tähendab igapäevast sünkroniseerimist. Seega ei tulene seadme nimetus karikakra inglisekeelsest nimetusest (daisy).

Ma magan suu lahti, kas võin sellegipoolest Daysy-t kasutada?

Jah. Kui magad suu lahti, siis sulge suu enne kui mõõdad Daysy-ga hommikul temperatuuri. Mõõtmine on lõppenud kui temperatuur on stabiliseerunud ning oled kuulnud pehmet piiks piiks heli Daysy sees. Daysy-l võib mõõtmine võtta paar sekundit kauem kui magad suu lahti. Tee kindlaks, et ei ava suud mõõtmise ajal.

Kuidas Daysy Sinuga suhtleb?

Daysy teeb häält. Mida see tähendab?

Piip-piip – Daysy on tulemusega rahul, mõõtmine õnnestus.

Piip – menstruatsiooni sisestamine oli edukas.

Brrrrrrrp (korisev häälitsus) – Daysy ei ole rahul, mõõtmine ebaõnnestus, testimine ei olnud edukas.

Miks näitab seade mulle nii palju kollast värvi päevi?

Esimesel 3 kasutuskuul näitab Daysy palju kollast tulukest, kuna seade peab esmalt Sinu individuaalse viljakusrütmi selgeks õppima. Kollaste tulukeste näitamine võib sõltuda ka sellest, kuidas Sa mõõdad ja kuidas Sinu tsükkel muutub. Kui Sulle tundub, et Sinu mõõtmistulemustes esineb liiga palju kollast, vaata palun KKK lehelt, mida see võib tähendada.

Kollaste päevade arvu mõjutavad ka Sinu tsükli muutused. Sinu tsüklit võivad mõjutada paljud erinevad tegurid, näiteks:

 • tavalisest kõrgem stressitase (eksamid, pulmad, kolimine, töö vms)
 • muutused toitumises (uue dieedi alustamine, paastumine, võõrapärased toiduained vms)
 • muutused treeningrežiimis (maratoniks treenimine vms)
 • une vähesus (vähem kui 4 tundi)
 • reisimine

Kuulsin seadmest korisevat häält. Mida see tähendab?

Daysy-l ei õnnestunud Sinu temperatuuri mõõta. Palun proovi uuesti.

Kuulsin seadmest kahte piiksu. Mida see tähendab?

Daysy mõõtis Sinu temperatuuri edukalt.

Aktiveerimisrõnga tuluke ei hakka põlema. Mis on valesti?

Patarei on tühi või ei saa õigesti ühendust ning tuleb välja vahetada. Patareipesasse vaadates peaks paremal asuv ühenduspesa asuma allpool patareid, et olla ühenduses patarei negatiivse poolega ning vasakul asuv ühenduspesa peaks kaarduma ülespoole ning puudutama patarei positiivset poolt. Kui patarei kohendamine ega uuega asendamine probleemi ei lahenda, võta palun ühendust meie klienditeenindusega.

Sinine aktiveerimistuluke vilgub. Mida see tähendab?

Kui sinine aktiveerimistuluke vilgub aktiivselt, tuleb Daysy-l patareid vahetada.

Kõik tulukesed vilguvad kordamööda. Mida see tähendab?

Daysy testib ennast – see kestab 60 sekundit ning pärast seda on seade taas kasutusvalmis.

Violetne tuluke põleb. Mida see tähendab?

See tähendab, et menstruatsioon, mille Sa oled sisestanud, on kinnitatud.

Mida tähendab kollane tuluke?

Kollane tuluke tähendab, et Daysy vajab Sinu kohta rohkem informatsiooni. Samuti võib see tähendada, et Sinu tsükkel kõigub. Raseduse vältimiseks käsitle palun seda kui punast tulukest ning kasuta sel perioodil vahekorras olles barjäärimeetodit.

Mida tähendab punane tuluke?

Punane tuluke tähendab, et oled viljastumisvõimeline ning võid sel ajal beebit planeerida. Kui Sa ei soovi rasestuda, kasuta palun teisi rasestumisvastaseid vahendeid nagu näiteks kondoomi.

Mida tähendab roheline tuluke?

See tähendab, et Sa ei ole viljastumisvõimelises faasis ja võid nautida armuelu ilma täiendavate rasestumisvastaste vahenditeta. Küll aga pea palun meeles, et Daysy ei kaitse Sind seksuaalsel teel levivate haiguste vastu.

Mida tähendab vilkuv punane tuluke?

Vilkuv punane tuluke tähendab jooksva tsükli prognoositavat ovulatsiooni. Mida kauem Sa seadet kasutad, seda täpsemalt vastab prognoositav ovulatsiooni päev tegelikule.

Violetne tuluke vilgub. Mida see tähendab?

Purpurikarva tuluke vilgub siis, kui Daysy ootab Sinult menstruatsiooni sisestamist. Kui Sul on menstruatsioon, vajuta ja hoia aktiveerimisnuppu all, kuni violetne tuluke jääb põlema. Kui Sul menstruatsiooni ei ole, ära vajuta kuhugi ning violetne tuli jääb vilkuma.